Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber - Dizi Haberleri: Arka Sokaklar, Çukur, Kuruluş Osman, Mucize Doktor, Hekimoğlu, MasterChef, Savaşcı, Arıza, Fragman,Dizi Haberleri: Arka Sokaklar, Çukur, Kuruluş Osman, Mucize Doktor, Hekimoğlu, MasterChef, Savaşcı, Arıza, Fragman,

26 Ekim 2020 - 16:51

Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber

Son Güncelleme :

11 Eylül 2020 - 3:06

1 Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber

Koronavirüs vaka sayısının artması ile birlikte yeni tedbirler de art arda geliyor. Bu kapsamda 12 şehirde karantina kurallarını ihlal edenler için karar alındı ve ilk olarak Bartın'da karantina kararına uymayan 12 kişinin yurda yerleştirildiği bildirildi. Üstelik yurda yerleştirilenler masrafları da kendileri karşılayacak.

2 Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber

Son haftalarda pek çok şehirde evlerinde karantina olması gerekenler kişiler ya düğünde ya tatilde ya da gezmede yakalanıyor. Vaka sayılarının da korkutucu boyutlara ulaşması nedeni ile valiliklerden flaş kararlar geliyor. 12 şehrin valiliği, karantinaya uymayanlarla ilgili flaş bir karar aldı

3 Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber

4 Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber

Uşak, Aksaray, Kocaeli, Konya, Bartın, Niğde, Sivas, Kayseri, Sakarya, Düzce, Afyonkarahisar ve Çankırı'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina kurallarına uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirilecek. Yurtlara yerleştirenler kaldıkları süre boyunca tüm masrafları da cebinden ödeyecekler.

5 Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber

Sivas Sivas'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina kurallarına uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirileceği bildirildi.Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Hıfzısıhha Kurulu, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla ek tedbirler aldı. Buna göre, test sonuçları pozitif olup ev izolasyonunda olması gerekirken karantina kurallarını ihlal eden kişilerin KYK yurtlarında izolasyon sürelerini tamamlaması sağlanacak.Bu kişilerin öğrenci yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak konaklama, yemek gibi masrafları kendilerinden temin edilecek.

6 Yeni koronavirüs tedbirleri tek tek geri geliyor 12 şehirde karantina kurallarına uymayanlara kötü haber

Kayseri Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina kuralına uymayanların yurtlara yerleştirileceğini bildirdi.Vali Günaydın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüs testi pozitif çıktığı için evde karantinada olması gerekenlere, dışarı çıkmaları durumunda idari para cezası uygulandığını belirtti. Ayrıca bu kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu kaydeden Günaydın, paylaşımında, "Bugünden itibaren bu kişiler yurtlara yerleştirilecek olup ücreti kendilerinden tahsil edilecektir." ifadesini kullandı.

7 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-5

Sakarya Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, karantina ihlali yapan vatandaşların yurtlara yerleştirilerek masrafların da kendilerinden tahsil edileceğini bildirdi. Vali Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Aldığımız ek tedbirler kapsamında, ilimizde, toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımız yurtlara alınarak, karantina sürelerinin buralarda tamamlanması sağlanacaktır." ifadelerine yer verdi.Kaldırım, ayrıca vatandaşların yurtlarda kalma süresince oluşan masraflarının da ayrıca kendilerinden tahsil edileceği bilgisini verdi.

8 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-6

Düzce Düzce Valisi Cevdet Atay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina kuralına uymayanların yurtlara yerleştirileceğini bildirdi. Vali Atay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İlimizde, toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımızı, yurtlara alarak karantina sürelerinin tamamlanmasını sağlayacağız. Yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşan masrafları da kendilerinden tahsil edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

9 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-7

Afyonkarahisar Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina kurallarına uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirileceği bildirildi. Vali Gökmen Çiçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İlimizde, toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımızı, KYK yurtlarına alarak karantina sürelerinin tamamlanmasını sağlayacağız. Yurtlarda kalma süreleri boyunca masrafları da kendilerinden tahsil edeceğiz." ifadesini kullandı.

10 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-8

Çankırı Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terk eden koronavirüs hastalarının, yurtlara yerleştireceklerini belirtti. Vali Ayaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs vakalarını azalması için sağlık kurallarına uyulmasını istedi. Ayaz, "Yarından itibaren karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terk eden koronavirüs hastalarımız, geri kalan karantina sürelerini valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır" ifadelerini kullandı.

11 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-9

Niğde Niğde Valiliği, koronavirüs karantinasını ihlal eden kişilerin yurtlara yerleştirileceğini, masraflarının da yine bu kişilerden tahsil edileceğini açıkladı. Kentte artan koronavirüs vakaları üzerine Niğde Valiliği, sosyal medya üzerinden duyuru yayınladı. Duyuruda, koronavirüs karantinasını ihlal eden kişilerin yurtlara yerleştirileceğini bildirdi. Açıklamada, "İlimizde, toplum sağlığını hiçe sayarak karantina ihlali yapan vatandaşlarımız yurtlara alınarak karantina sürelerinin buralarda tamamlanması sağlanacaktır. Yurtlarda kalma süresince oluşan masraflar da ayrıca kendilerinden tahsil edilecektir. Lütfen tedbirlere uyalım" denildi

12 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-13

Bartın'da karantina kararına uymayan 12 kişi yurda yerleştirildi Bartın’da koronavirüs nedeniyle evlerinde karantinaya alınan 12 kişinin karantina tedbirlerine uymadığı belirlendi. İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin almış olduğu kararlara istinaden evde karantina tedbirlerine uymadığı, yapılan denetimlerde tespit edilen 12 kişi, Bartın Valiliği’nin karantina yurdu olarak belirlediği Köksal Toptan Lisesi Nedret Keten Erkek Öğrenci Yurdu'nda karantinalarını tamamlamak üzere tecrit altına alındı. Vali Güner, "Ayrıca bugün yapacağımız hıfzıssıhha toplantısında, caydırıcılık olması açısından bundan sonra yurtlarda kalacakların iaşe masraflarını şahıslardan tahsil edeceğiz. Bartın’da şu anda vaka sayımız 200 civarında, bu da bizi yeni tedbirler alacağımızın işaretidir.

13 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-14

Konya Konya’nın Derebucak ilçesinde, evde karantinada bulunması gereken kişilerin kurallara uymayıp dışarıya çıkmaları halinde yurtlara yerleştirileceği ve yurt ücretlerinin de kendilerinden tahsil edileceği açıklandı. Derebucak İlçe Kaymakamlığı karantina sürecini evde geçirecek olan kişilerin kurallara uymamaları halinde yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklarını açıkladı. Konuyla ilgili kaymakamlıktan yapılan açıklamada, evde karantinada bulunması gereken kişilerin ev dışına çıkmaları halinde haklarında idari para cezası uygulanmasının yanı sıra Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı da hatırlatıldı. Açıklamada, "Aynı zamanda bugünden itibaren karantina kurallarını ihlal eden kişiler, yurtlara yerleştirilecek olup ücreti kendilerinden tahsil edilecektir"denildi.

14 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-15

Kocaeli Kocaeli Valiliği’nin kararıyla karantina kararına uymayanlar, yurtlara yerleştirilecek. Konaklama ve yemek gibi masraflar yurtlarda kalanlardan tahsil edilecek.

15 korona-tedbirleri-geri-geliyor-iste-12-sehir-16

Aksaray Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, koronavirüs nedeniyle karantinaya uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu'na yerleştirileceğini belirterek, "Biz eve gidip kontrol ettiğimizde pozitif olan kişi evde yoksa, onu müşahede altına alıyoruz. Onu Kredi ve Yurtlar Kurumu'na getiriyoruz. Yurtta o süreci geçirdikten sonra hastamızı evine götürüp teslim ediyoruz. Bunu geçen haftadan beri uygulamaya başladık" dedi.

16 cocuk-korona

Uşak Uşak’ta valiliğin resmi sosyal medya hesabından yayınlanan paylaşımla, covid-19 salgınına karşı alınan ek tedbir açıklandı. Yapılan paylaşımla açıklanılan kararda, korona virüs testi pozitif olup da karantina kurallarına uymayan vatandaşların KYK yurtlarına alınarak karantina sürelerini dolduracağı ve bu süre içerisinde konaklama ve barınma gibi tüm masrafların kendileri tarafından tahsil edileceği belirtildi. Resmi sayfada yapılan paylaşımda, “Covid-19 testi pozitif olup karantina kurallarını ihlal eden ve toplum sağlığını tehlikeye atan kişiler, KYK yurtlarına alınacak ve karantina sürelerinin tamamlanması sağlanacaktır. Bu kişilerin KYK yurtlarında kalma süreleri boyunca oluşacak olan konaklama, yemek gibi tüm masraflar kendilerinden tahsil edilecektir” açıklamalarına yer verildi.

17 corona-0Aed_cover