Meteoroloji'den flaş uyarı! - Dizi Haberleri: Arka Sokaklar, Çukur, Kuruluş Osman, Mucize Doktor, Hekimoğlu, MasterChef, Savaşcı, Arıza, Fragman,Dizi Haberleri: Arka Sokaklar, Çukur, Kuruluş Osman, Mucize Doktor, Hekimoğlu, MasterChef, Savaşcı, Arıza, Fragman,

26 Ekim 2020 - 16:24

Meteoroloji’den flaş uyarı!

Son Güncelleme :

06 Eylül 2020 - 23:31

1 Meteoroloji'den flaş uyarı!

Giresun’un doğu ve Trabzon’un batı ilçeleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. AFAD, “Selden etkilenmiş ve etkilenmesi muhtemel bölgelerdeki yolları kullanmayın” uyarısı yaptı.

2 Meteoroloji'den flaş uyarı!

Meteoroloji 11’inci Bölge Müdürlüğü’nce, bugün Giresun’un doğu ve Trabzon’un batı ilçeleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde görülecek kuvvetli yağış nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınına karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

3 Meteoroloji'den flaş uyarı!

Yapılan yazılı açıklamada, bugün Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak yağışa karşı uyarı yapıldı. Açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Giresun’un doğu ve Trabzon’un batı ilçeleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli, Trabzon’un doğusu ile Rize çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

4 Meteoroloji'den flaş uyarı!

A-fet ve A-cil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Twitter hesabından yapılan açıklamada ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Giresun’un doğu ilçelerinde etkili olmasının beklendiği belirtilerek, “Yaşanabilecek her türlü olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, ayrıca selden etkilenmiş ve etkilenmesi muhtemel bölgelerdeki yolların kullanılmaması önem arz etmektedir” ifadesine yer verildi.