15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti Attığı son tweet dehşete düşürdü - Dizi Haberleri: Arka Sokaklar, Çukur, Kuruluş Osman, Mucize Doktor, Hekimoğlu, MasterChef, Savaşcı, Arıza, Fragman,Dizi Haberleri: Arka Sokaklar, Çukur, Kuruluş Osman, Mucize Doktor, Hekimoğlu, MasterChef, Savaşcı, Arıza, Fragman,

27 Ekim 2020 - 15:43

15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti Attığı son tweet dehşete düşürdü

Son Güncelleme :

06 Eylül 2020 - 10:22

1 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde babasının tabancasıyla kendisini öldüren 15 yaşındaki Buse Melisa K.’nın, iki yıldır sosyal medyada babası Özay K.’nın kendisini intihara zorladığını anlatan onlarca tweet attığı ortaya çıktı.

2 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

İzmir Ödemiş’te yaşayan Buse Melisa K. (15), emekli astsubay babası Özay K.’nın (49) beylik tabancasıyla kendisini öldürdü. Gece 02.00 sıralarında yaşanan olayda evlerinin balkonunda intihar eden Melisa’nın cenazesi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olaydan sonra Emniyet’e götürülerek ifadesi alınan baba Özay K. polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. ‘intihara sürükleme’ suçlaması yöneltilen Özay K.’nın ifadesinde “Olanlardan ötürü çok üzgünüm, mahvolmuş durumdayım. Kızıma kötü davrandığım konusundaki iddialar tamamen gerçek dışı” dediği öğrenildi. Özay K. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

3 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

Melisa ölümünden dakikalar önce babasına son mesaj olarak Twitter’dan, “Bu babama, ben sigara içen birisi değilim. Sadece iki ay önce aldım paketi ve şu an yeni bitiyor. Sana söylediğim tek yalan buydu” ifadelerini paylaşıp ardından “Tetiği çektim” dedi. Melisa olayın gerçekleştiği gece, “Hayatımın sonu gelmiş gibi hissediyorum” gibi tweetler attı.

4 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

Bazı sosyal medya kullanıcıları genç kızın K-pop (Kore pop müziği) dinlediği için ölümü hak ettiğine dair tweetler attı. Kimi kullanıcılar ise bu müziğin gençleri ölüme sürüklediğini savundu.

5 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

Bir çocuğun psikolojik şiddet yaşayıp intihara zorlanmasını bir müzik türüne bağlayan kişilere karşılık “Hayır katil K-pop değil. Bir müzik türü insanı öldürmez. Sizin önyargınız, vicdansızlığınız öldürür” gibi yorumlar yapıldı.

6 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

Beni intihara teşvik etmek için halat almış Melisa’nın, iki yıldan beri babasının kendisini intihara zorladığına dair tweetler attığı ortaya çıktı. Genç kız, birkaç ay önce paylaştığı halat fotoğraflarının altına “Babam beni intihara teşvik etmek için eve halat almış, odaya koymuş. Poşetten de çıkarmış. ‘Bu ne’ diyorum. Hiç diyor, intihar etmek isterseniz diye aldım diyor” yazdı.

7 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

Emekli astsubay baba ifade verip serbest bırakıldı İzmir'in Ödemiş ilçesinde, 15 yaşındaki kızı Buse Melisa K., beylik tabancasını başına ateşleyerek intihar eden emekli astsubay baba Özay K. (49) polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İntihar olayından önce kızıyla tartıştığı öğrenilen babaya, 'intihara sürükleme' suçlaması yöneltildiği öğrenildi.

8 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

'Annesinin sesini duydum, yardım ister gibiydi' Buse Melisa K. ile aynı apartmanda oturan komşusu Deniz Genevlioğlu, "Ben babasıyla daha önce evden tartıştıklarına dair bir ses duymadım, aile içini bilemem. Biz evdeydik, 2'nci kattaydım ben. Ben sadece cam kırığı sesi duydum, başka da bir şey görmedim. Ben komşum olarak tanıyorum, kişisel olarak çok tanımıyorum. Silah sesi hiç duymadım, sadece annenin sesini duydum. Yardım ister gibiydi" dedi.

9 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

6 katlı Uyanır Apartmanı’nın balkonunda meydana geldiği öğrenilirken, balkondaki bir camın kırık olduğu ve kırılan cam parçalarının zemine düştüğü görüldü.

10 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

Bu tweetler suç ihbarıdır Avukat Meriç Eyüboğlu: Babasının Melisa’ya büyük bir psikolojik şiddet uyguladığı görülüyor ve babanın intihara teşvik suçu işlemiş olma ihtimali çok yüksek. Zaten Melisa babasının kendisini intihara teşvik ettiğini yazmış. Bu tweetler bir suç ihbarıdır. Elbette bunlar tek başına karar için yeterli değil ancak ciddiye alınması gerekir.

11 15 yaşındaki Buse Melisa K. babasının beylik silahıyla intihar etti

Avukat Meriç Eyüboğlu: Babasının Melisa’ya büyük bir psikolojik şiddet uyguladığı görülüyor ve babanın intihara teşvik suçu işlemiş olma ihtimali çok yüksek. Zaten Melisa babasının kendisini intihara teşvik ettiğini yazmış. Bu tweetler bir suç ihbarıdır. Elbette bunlar tek başına karar için yeterli değil ancak ciddiye alınması gerekir.